Leírás
Milyen ásvány ez? A rózsakvarcról...
A rózsakvarc a legismertebb ásványok közé tartozik. Nevét színéről kapta, melyet a beépülő mangán és titán okoz. Főként tömeges állapotban található, nagyon ritka a kristályos változata és ha elő is fordul, a kristályok nagyon aprók. Jelentős lelőhelyei: Madagaszkár, Brazília, Oroszország.
Mire jó?
A rózsakvarc a három általános erősítő ásvány egyike. (hegyikristály, ametiszt) A kismamák és kisgyermekek védőköve. Különböző női betegségek megoldására is jótékonyan hat, valamint a terhesség folyamán kifejezetten ajánlott a használata. Bőrproblémák esetén is javasolt a használata, ugyanis enyhít a bőrproblémák okozta fájdalmakat. Mangán, titán és szilícium tartalmának köszönhetően vérszegénység esetén jótékony hatást fejt ki a betegség okozta problémákra. A rózsakvarc a szeretet köve, a nyugalom jelképe az ásványok között. A rossz időszakok idején, segítségével az ember képessé válhat átértékelni a szépség fogalmát. Ha rossz kapcsolatba kerül valakivel, ha kavarognak a gondolatok a fejében, ez a kő segít kiüríteni a negatív gondolatokat és visszaállítja a helyes ítélőképességet. A rózsakvarc a bika és a mérleg csillagjegy szerencseköve.
A csakrák testünk energia központjai. Ezeken a helyeken történik energiáink áramlása. A csakrák olyan helyek, ahol különösen erősen érezzük az energiáinkat, itt dolgozzuk fel a külvilág impulzusait. Az ásványok segítenek ezeknek a helyeknek a megnyitásában, az energia áramlásában, a csakrák helyes működésében.
7. Korona csakra - színe a lila, a csakrához tartozó ásvány az ametiszt. A korona csakra a fejtetőn helyezkedik el, hozzá tartozó testrészek az agy, a koponya és a szem. Jele az "ezerszirmú lótuszvirág".
6. Harmadik szem csakra (más néven homlok csakra) - színe az ibolyakék és a fehér, a csakrához tartozó ásvány többek között a hegyikristály, az ametiszt, a fluorit és a lápisz. A harmadik szem csakra a két szemöldök között helyezkedik el, hozzá tartozó szervek és testrészek az agy, a központi idegrendszer, a szem, a fül, az orr és az agyalapi mirigy. Ez a csakra a koncentrációért, az új ötletek születéséért felel, gondolataink itt alakulnak ki és a korona csakrában teljesednek ki.
5. Torok csakra - színe a kék, a csakrához tartozó ásványok a kék ásványok, mint a lápisz, a kalcedon, a szodalit, a türkinit/türkiz és az achát is. A torok csakra a torkunknál helyezkedik el, az önkifejezésért és a kommunikációért felel.
4. Szív csakra - színe a zöld és a rózsaszín, a csakrához tartozó ásványok a malachit, az aventurin és a rózsakvarc, illetve a zöld jáspis és a zöld opál is. A szív csakra a szívünknél helyezkedik el, hozzá tartozó szervek a szív és a tüdő. Az egyik legfontosabb csakra, mivel a szív rendes működéséért is felel. Mindemellett ez a csakra a kapocs a szellemi és a földi világ között. A szív csakrához tartozik a szeretet, az elfogadás, az önzetlenség... megtanulása.
3. Napfonat csakra (más néven köldök csakra) - színe a sárga, a csakrához tartozó ásványok a sárga karneol, a jáspis, a borostyán, a citrin és a tigrisszem. A napfonat csakra a szegycsont alja és a köldök között helyezkedik el, hozzá tartozó szervek és testrészek a gyomor, a hasnyálmirigy, a máj, a lép és a belek. Ez a csakra felel ezen szervek rendes működéséért, itt távoznak a testi és lelki méregtelenítés során keletkezett káros energiák. Ehhez a csakrához köthető a problémáink, érzéseink feldolgozása.
2. Szakrális csakra - színe a narancs sárga, a csakrához tartozó ásványok a karneol és a napkő. A szakrális csakra a köldök és a farok csont között helyezkedik el, hozzá tartozó szervek a nemi szervek és a vese. Ez a csakra felel a párkapcsolatokért, a szexualitásért és a fizikai állapotunkkal is kapcsolatba hozható.
1. Gyökér csakra - színe a vörös, a csakrához tartozó ásványok a jáspis, a korall, a gránát, a vörös karneol és ehhez a csakrához kötődik a füstkvarc is. A gyökér csakra a gerincoszlop végén helyezkedik el, hozzá tartozó szervek a csontok, a gerincoszlop, a belek és a vérkeringés. A gyökér csakra a "biztos pont", ennek a csakrának a feladata biztonságérzet megteremtése, a többi csakra működéséhez szükséges energia biztosítása.