Leírás
Milyen ásvány ez? Az ásványról...
Az ónix már a középkor óta ismert ásvány és a fekete kalcedon megfelelője. Érdemes körültekintőnek lennünk, mert nagyon hasonlít az obszidiánra, vagy a turmalinra. Hatásukat tekintve mindegyiknek más az erőssége.
Mire jó?
Az ónix nagyon sokoldalú ásvány. Jótékony hatást fejt ki a fog, csont és a vérrel összefüggő megbetegedésekre. Legfontosabb hatását azonban az elmére fejti ki. Segít megmutatni a „helyes utat”, józan gondolkodásra sarkall, így segítségével meg tudjuk különböztetni az igaz dolgokat a hamisoktól. A tiszta feketesége miatt gondolhatjuk, hogy borút sugárzik, de a gyönyörű fekete felszínen élesen megcsillanó fény számunkra a reményt hozza el. Az ónix minden csakrába kapcsolódik, de a legnagyobb hatást a gyökércsakrába, és a korona csakrába fejti ki.
A gyöngyházról és a pávakagylóról…
A gyöngyház bizonyos puhatestűek héjának a belsején található kemény, színjátszó bevonat. Felszínét apró aragonit mikrokristályok alkotják, melyet egy rugalmas kötőanyag köt össze. A különösen szép színt mutató gyöngyházakat, melyekbe további anyagok épülnek, pávakagylónak nevezzük. Alkalmazásuk igen széleskörű, az építészettől az ékszeriparig kedvelt alapanyag. A gyöngyházat mindenféle nyálkahártya probléma, gyulladás, mandulaproblémák esetén érdemes alkalmazni. Hatással van a levertség, a letargia, a lélek egyensúlyának felborulásából keletkezett problémák orvoslására. A gyöngyházak és a pávakagyló kiváló hangulatjavítók, viselésük megnyugtatja lelkünket, harmóniát, nyugalmat, áraszt. Kalciumtartalma miatt jótékonyan hat csontbetegségekre, ízületi és mozgásszervi megbetegedésekre is.